Jak bělení zubů probíha

Nejprve dentální hygiena

Základní procedurou před samotným bělením zubů je provést profesionální čištění chrupu. Čištění chrupu se provádí podobným způsobem jako dentální hygiena, odstraníme z povrchu zubů pigmentace a zubní kámen. Tyto by totiž mohly nepříznivě ovlivnit bělící proces a zuby by mohly být nerovnoměrně vybělené. Vznikly by skvrny.

 

 

V ordinaci zubní lékařky MUDr. Romany Jonášové, Praha 10, Hyacintová 3208/8 si zakládáme na tom, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků v bělení zubů jaké jsou jen v současné době možné a jaké jsou vhodné pro daného pacienta.


Otisk zubů

Po čištění zubů vytvoříme otisky horní i dolní čelisti. Na základě otisků zubů necháme vyrobit individuální nosiče bělení. Jedná se o pružné silikonové návleky, které přesně padnou na tvar zubního oblouku a obepínají zuby přesně a těsně tak, aby bělící gel nevytékal mimo a nemohl tak poleptat přilehlé dásně. Pro vytvoření takovýchto nosičů bělící pasty se používají průhledné materiály.

 

Nosice bělení zubů

V následující fázi tyto nosiče bělení zubů vyzkoušíme, případně ještě upravíme a probereme a nacvičíme jejich používání. Dále pacientovi kromě nosičů bělení dáváme příslušný počet baleni  bělících gelů a domlouváme s ním další kontrolní návštěvu. V rámci kontrol sledujeme, jestli nedochází k poškozování tvrdých zubních tkání nebo dásní. S použitím vzorníku bělosti zubů ověřujeme a hodnotíme stupeň zesvětlení a srovnáváme dosažený odstín s odstínem stanoveným v léčebném plánu.

 

Dvě etapy bělení zubů

Další potíže, které během bělení zubů mohou nastat, citlivost zubů apod., řešíme individuálně během procesu bělení. Bělení zubů lze také rozdělit na dvě etapy - první etapou bělíme horní čelist a následně v druhé etapě dolní čelist. Díky tomuto postupu si může sám pacient srovnat bělost zubů před a po zákroku bělení touto metodou.

 

Ošetření bělených zubů

Po ukončení bělení zubů a dosažení požadovaného odstínu bílé provedeme tzv. profesionální fluoridaci bělených zubů, která posílí sklovinu

Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |