Jak bělení zubů probíha

Nejprve dentální hygiena

Základní procedurou před samotným bělením zubů je provést profesionální čištění chrupu. Čištění chrupu se provádí podobným způsobem jako dentální hygiena, odstraníme z povrchu zubů pigmentace a zubní kámen. Tyto by totiž mohly nepříznivě ovlivnit bělící proces a zuby by mohly být nerovnoměrně vybělené. Vznikly by skvrny.

 

 

V ordinaci zubní lékařky MUDr. Romany Jonášové, Praha 10, Hyacintová 3208/8 si zakládáme na tom, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků v bělení zubů jaké jsou jen v současné době možné a jaké jsou vhodné pro daného pacienta.


Otisk zubů

Po čištění zubů vytvoříme otisky horní i dolní čelisti. Na základě otisků zubů necháme vyrobit individuální nosiče bělení. Jedná se o pružné silikonové návleky, které přesně padnou na tvar zubního oblouku a obepínají zuby přesně a těsně tak, aby bělící gel nevytékal mimo a nemohl tak poleptat přilehlé dásně. Pro vytvoření takovýchto nosičů bělící pasty se používají průhledné materiály.

 

Nosice bělení zubů

V následující fázi tyto nosiče bělení zubů vyzkoušíme, případně ještě upravíme a probereme a nacvičíme jejich používání. Dále pacientovi kromě nosičů bělení dáváme příslušný počet baleni  bělících gelů a domlouváme s ním další kontrolní návštěvu. V rámci kontrol sledujeme, jestli nedochází k poškozování tvrdých zubních tkání nebo dásní. S použitím vzorníku bělosti zubů ověřujeme a hodnotíme stupeň zesvětlení a srovnáváme dosažený odstín s odstínem stanoveným v léčebném plánu.

 

Dvě etapy bělení zubů

Další potíže, které během bělení zubů mohou nastat, citlivost zubů apod., řešíme individuálně během procesu bělení. Bělení zubů lze také rozdělit na dvě etapy - první etapou bělíme horní čelist a následně v druhé etapě dolní čelist. Díky tomuto postupu si může sám pacient srovnat bělost zubů před a po zákroku bělení touto metodou.

 

Ošetření bělených zubů

Po ukončení bělení zubů a dosažení požadovaného odstínu bílé provedeme tzv. profesionální fluoridaci bělených zubů, která posílí sklovinu