Implantologie

Chirurgií v dutině ústní se zabývá dentoalveolární chirurgie. Mezi zákroky prováděné v této chirurgii patří extrakce zubů (trhání zubů), odstranění části zubu, odstraňování zubů, které se zatím vůbec, nebo jen částečně prořezaly, úpravy dásní, kosti, ošetřování kostních cyst a podobně.

 

Samostatnou disciplínou se stala implantologie, která se specializuje na zavádění implantátů jako náhrad již ztracených zubů.

Implantát je kovový šroub, který se zavádí do kosti místo ztraceného vlastního zubu a po vhojení se opatřuje korunkou, obvykle metalokeramickou bílou, a výsledkem je dokonalé obnovení všech funkcí zubu. Pro výrobu implantátů se využívá titan, který je nealergenní, využívá se hojně v chirurgii.

 

Využití implantátů chrání okolní zuby. Při vyplňování mezery po ztraceném zubu v případě využití můstku je třeba obrousit okolní zuby sousedící s mezerou. V případě implantátu jsou okolní zuby nedotčené.

 

Nevýhodné poměry související s nedostatečným množstvím kosti v místech klíčových pro držení snímatelné protézy odsuzují někdy už předem pacienta k nedostatečnému komfortu při jejím používání. V této souvislosti je pro mnohé pacienty velice povzbudivý fakt, že i snímatelné náhrady mohou díky využití implantátů jako kotevních prvků výrazně získat na stabilitě a retenci.

 

Implantát jako náhrada za zub

Implantátem lze nahradit ztracený zub a také kombinací více implantátů lze vyřešit i větší mezeru po ztrátě více zubů či rehabilitovat zcela bezzubou čelist (použití více implantátů, na které se zhotoví fixní můstek a tím se vytvoří plně ozubená čelist bez nutnosti použití snímatelné náhrady, nebo použitím několika implantátů, které slouží k dokonalé fixaci snímatelné protézy). Toto řešení může být volbou při nedostatku kosti v lokalitách potřebných pro implantaci pod fixní můstek.

 

Před implantací jsou nutná rentgenová vyšetření, je nutné zohlednit množství a kvalitu potřebné kosti, typ skusu, kvalitu ošetření okolních zubů i celkový stav pacienta. Pokud není dostatek kosti, jsou nutné další zákroky - augmentační technika (operační zákrok - dobudování kosti) nebo aplikace osteokonduktivních materiálů v průběhu implantace samotné.

 

Implantace probíhá v anestezii, trvá okolo 30 min. Pooperativní bolestivost bývá menší než po extrakci zubu. 

Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |