Prevence vzniku zubního kazu

Vhodnou stravou bez zbytečného obsahu jednoduchých sacharidů - sladkosti, čokoláda, karamel, sladké nápoje, snížíme přísun živin pro kariogenní bakterie. Také snížení obsahu potravin obsahující škroby - banány, pšenice, rýže, brambory. Tím se zabrání jejich rozkladu na škodlivé kyseliny.

 

Pravidelnou a dokonalou zubní hygienou odstraňujeme zubní plak, ve kterém jsou obsaženy kariogenní bakterie. Jedná se o používání zubního kartáčku, zubních past, dentálních nití a dalších prostředků pro hygienu dutiny ústní. K vytvoření zubního plaku potřebují bakterie čas, proto je pravidelná hygiena nejlepším prostředkem proti vzniku zubního kazu.

 

Co dělat při vzniku zubního kazu?

Pokud zpozorujete zvýšenou citlivost zubu (na chlad, teplo, kyselé, sladké), navštivte naši stomatologickou ordinaci na Praze 10 - MUDr. Romanu Jonášovou. Bolest zubu pocítíte již při poškození vrstvy dentinu (zmíněná citlivost). Při poškození zubní dřeně cítíte bolest již trvalou a poškození zubu je nevratné. Při odumření dřeně bolest částečně slábne, ale s pokračujícím zánětem se mění na pulzující bolest a vzniká zánět okostice, kdy vzniká u kořene zubu "váček".


Nemá smysl návštěvu stomatologa odkládat!

Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Venkovní vířivky pro celoroční provoz od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivky. | Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. | Skenování diapozitivů a sken negativů a fotek. Navštivte pobočku Digializace VHS - Marie Cibulkové 26 | Bitcoin Bitmain Antminer Firmware Innosilicon | Maminčiny TOP recepty. Recepty na nejrůznější typy jídel, obědy, večeře. | Rady pro domácnost, Jak udělat, Co je to, Proč | Přihlášení se do služeb internetového bankovnictví a rady a pomoc s přihlášením k ostatním bankovním i nebankovním institucím. | Internetové bankovnictví Mojebanka a George. Nebankovní půjčky od Cofidis, Kamali, Homecredit a další tipy na bankovní i nebankovní služby.