Zubní kaz

Zubní kaz je nejčastějším problémem, kvůli kterému přijdou pacienti k zubnímu lékaři. O vzniku zubního kazu pacient nemusí ani vědět, dlouhou dobu probíhá jeho vznik bezbolestně. V pokročilém stádiu, kdy se infekce zubním kazem blíží ke dřeni zubu a začíná dráždit zubní nerv, začíná pacienta zubní kaz bolet. Z tohoto důvodu jsou velice prospěšné pravidelné preventivní prohlídky, které odhalí počínající zubní kaz a tím zabrání většímu poškození zubu.

Preventivní prohlídky u zubaře

Součástí preventivní prohlídky je také rentgenové vyšetření, které odhalí zubaři počínající kaz např. v mezizubních prostorech nebo kaz mezi postranními zuby (stoličky, třenové zuby), který není ani zkušený zubař schopen odhalit pouhým okem. Proto je nutné včasné odhalení zubního kazu. Pokud je zubní kaz odhalen včas, dochází k menším ztrátám zubu a k menšímu množství výplně, nutné pro jeho opravení. Některé malé zubní kazy lze ošetřit i bez vrtání. Pokud se podaří zachytit zubní kaz v první fázi (počínající demineralizace - odvápnění) poškození vrstev zubní skloviny, je možné při spolupráci pacienta pomocí fluoridových preparátů a důkladné zubní hygieny proces zubního kazu zastavit.


Zubní kaz je nejrozšířenější infekční onemocnění lidí.

V České Republice jím trpí až 90 % obyvatelstva. 

Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |