Fotokompozitní plomby (výplně)

Fotokompozitní výplně (plomby) jsou bílé výplně (plomby) zhotovované z kompozitních pryskyřic tvrzených světlem. Tyto výplně mají právě pro svou přirozenou bílou barvu nezastupitelné místo při ošetření předních zubů, v oblastech, které jsou při úsměvu vidět, či v případě, kdy je nutné nahradit úrazem ztracenou sklovinu. Nejsou však příliš vhodné pro pacienty se zvýšenou kazivostí zubů a špatnou hygienou.

 

Fotokompozitní pryskyřice

Fotokompozitní pryskyřice patří mezi adhezivní (přilnavé) materiály. Vyznačují se pevnou chemickou vazbou k tvrdým tkáním. Jejich výhodou je, že umožní při vrtání postupovat maximálně šetrně, vrtání probíhá pouze do míry kazivého procesu, není třeba upravovat otvor do speciálního tvaru, aby výplň držela - na rozdíl od amalgámových výplní.

 

Bílá plomba v mnoha odstínech

Fotokompozitní výplně (bílá plomba) se vyrábí v široké škále odstínů, různých stupňů průsvitnosti (průsvitné pro povrchové vrstvy skloviny, krycí pro dentinová jádra).

 

Tyto výplně jsou velmi citlivé na techniku zhotovení - suché pracovní pole, schéma vrstvení materiálu. Jsou vhodné pro přední zuby, kde jsou zapotřebí vysoké estetické vlastnosti. Použití pro postranní zuby je nevýhodné kvůli jejich nižší mechanické odolnosti ve srovnání s amalgámem. Použití fotokompozitní výplně je podmíněno dostatečnou vrstvou kvalitní skloviny po obvodu otvoru v zubu, které je nutné pro vazbu výplně k zubu.

 

Fotokompozita je možné ihned po aplikaci dle libosti zatěžovat. 

Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |