Léčba zubního kazu - výplně

Pokud není včas zahájena léčba zubního kazu, dochází k prorůstání zubního kazu hlouběji  do zubu a vznikají závažné komplikace, nejčastěji zánět v oblasti kořene zubu. Jedinou možností léčby se stává ošetření kořenového kanálku nebo chirurgický zákrok.
Zubní lékař zjistí rozsah kazové dutiny pomocí rentgenového snímku. Lékař odvrtá poškozenou sklovinu a dentin a vzniklý otvor vyplní plombou. Je-li dutina příliš hluboká a dosahuje k zubní dřeni, vyplní ji kalciovým roztokem podporujícím vzrůst dentinu a zub uzavře přechodnou plombou, kterou po několika týdnech odstraní a nahradí stálou výplní.  


Pokud je přítomen zánětlivý váček, MUDr. Romana Jonášová jej vydrénuje a  zánět bude léčen antibiotiky. 


Pokud se zubní kaz nedostal do zubní dřeně, volíme pro jeho opravu různé druhy výplní - plomb. Typ plomby vybíráme v naší ordinaci na Praze 10 s ohledem na velikost a lokalizaci poškození zubu, předpokládané mechanické zatížení výplně, úroveň ústní hygieny, věk pacienta a samozřejmě také s ohledem na estetické nároky i finanční možnosti pacienta.

Výplň (plomba) by měla být bezpečná, trvanlivá a funkční a měla by splňovat i estetické nároky pacienta.

Mezi druhy plomb patří:

  • amalgámové výplně
  • fotokompozitní výplně
  • skloinomerní výplně
  • nepřímo zhotovené keramické výplně
Facebook zubní ordinace Praha 10 Google plus zubní ordinace Praha 10 LinkedIN zubní ordinace Praha 10


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |